Komunikat dla potencjalnych wykonawców

W związku z planowanym wprowadzeniem w życie od dnia 13 września 2021 roku nowych regulacji z zakresu udzielania zamówień na dostawy, usługi i roboty budowlane przez Sosnowieckie Wodociągi Spółka Akcyjna, informuję poniżej o najważniejszych zmianach z punktu widzenia potencjalnych wykonawców:

Czytaj więcej: Komunikat dla potencjalnych wykonawców

Kot Maciek pilnuje Sosnowieckich Wodociągów

Uwielbia wygrzewać się na słońcu przed wejściem lub pilnuje porządku na portierni. Tak od czterech lat spędza czas Maciek – kot Sosnowieckich Wodociągów.

Gdy po raz pierwszy pojawił się w siedzibie firmy przy ul. Ostrogórskiej nie był już małym kotkiem, miał około trzech lat – Na początku musieliśmy zadbać o jego zdrowie, bo miał problemy m.in. z oczami. Nie był zbyt ufny, jednak z czasem oswoił się i zamieszkał u nas – mówi Małgorzata Wiącek z Sosnowieckich Wodociągów, która opiekuje się kotem.

 

Czytaj więcej: Kot Maciek pilnuje Sosnowieckich Wodociągów

Loteria Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021

Przypominamy, że trwa Loteria Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Zgłoszenia do udziału w loterii przyjmowane są do 7 lipca 2021 r.

Aby uczestniczyć w loterii należy:

-wejść na stronę https://spis.gov.pl/ i zrealizować obowiązek spisowy poprzez samospis internetowy,
-pobrać i zachować unikatowy, 10-znakowy kod uprawniający do udziału w loterii,
-zgłosić kod na stronie https://loteria.spis.gov.pl/,

Czytaj więcej: Loteria Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021

Konkurs zakończony. Nagrody wręczone.

Dzień Dziecka to finał Naszego Konkursu. Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień obyło się 1 czerwca w Pałacu Schoena. Podczas ceremonii wręczenia, z rąk Prezesa Zarządu - Pawła Kopczyńskiego, młodzi twórcy odebrali nagrody wraz z gratulacjami.

 

W podziękowaniu za udział w Konkursie Prezydent Miasta Sosnowca - Arkadiusz Chęciński przekazał dodatkowo dla wyróżnionych uczniów zestawy gadżetów miejskich. Adaś Gajewski już odjechał swoim Fiatem 500, a Sosnowodek, jako nowy członek załogi, z dumą będzie reprezentować Sosnowieckie Wodociągi S.A. wśród mieszkańców Sosnowca.

 

Czytaj więcej: Konkurs zakończony. Nagrody wręczone.

Ulice Fredry i Nowa kompletnie się zmienią

konkurs

Jest dobra wiadomość dla mieszkańców Kazimierza Górniczego. Właśnie ruszyły prace przy dokumentacji dotyczącej sieci wodociągowej, kanalizacyjnej oraz deszczowej w rejonie ulic Fredry, Nowej, Kowalskiej i Broniewskiego.

To niezwykle ważne zadanie dla części Kazimierza Górniczego, zlokalizowanej nieopodal Parku im. Jacka Kuronia, o które zabiegali radni Koalicji Obywatelskiej Wspólnie dla Sosnowca. Zanim dojdzie do budowy samych sieci, najpierw trzeba zaprojektować inwestycję, a ta podzielona jest na dwie części. – Za sieć wodociągowo-kanalizacyjną odpowiadają Sosnowieckie Wodociągi, a za deszczówkę miasto. Chcemy wszystko zrobić w tym samym czasie, stąd wspólna umowa – tłumaczy Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Czytaj więcej: Ulice Fredry i Nowa kompletnie się zmienią

Złap pisaka, zaprojektuj pluszaka – Wodociągi mają swoją maskotkę

konkurs

Decyzja była trudna, konkurencja duża, a projekty wyjątkowe. - Dlatego postanowiliśmy przyznać nie jedno, nie dwa, a aż siedemnaście wyróżnień! Prace dzieciaków okazały się tak dobre, że nagrodziliśmy tak wielu uczestników - mówi Paweł Kopczyński, prezes Sosnowieckich Wodociągów.

To nie koniec. Każdy młody twórca, który dostarczył swój projekt, otrzymał zestaw gadżetów na lato. Zwycięzca mógł być jednak tylko jeden i to właśnie decyzją pracowników Sosnowieckich Wodociągów S.A. Adam Gajewski, uczeń Szkoły Podstawowej nr 6 im. Juliusza Słowackiego, odjechał hulajnogą Fiat 500. Jego Sosnowodek stanie się pluszowym ambasadorem i będzie od tej pory twarzą firmy.

- Mama wróciła ze sklepu i akurat wymyśliłem Sosnowodka. Jestem bardzo zadowolony, że wygrałem – cieszył się Adaś Gajewski. Dzięki wygranej, szkoła Adasia otrzyma fontannę wody pitnej, z której będą mogli korzystać wszyscy uczniowie i pracownicy placówki.

Czytaj więcej: Złap pisaka, zaprojektuj pluszaka – Wodociągi mają swoją maskotkę

Wznowienie bezpośredniej obsługi Klienta

Sosnowieckie Wodociągi S.A. informują, iż od dnia 17.05.2021 r. wznowiona zostanie bezpośrednia obsługa Klienta w siedzibie Spółki, przy ulicy Ostrogórskiej 43. Godziny funkcjonowania nie ulegną zmianie -  pozostajemy do Państwa dyspozycji w poniedziałek od 7-17, a od wtorku do piątku w godzinach od 7-15.

Jednocześnie informujemy, iż na sali BOK mogą przebywać 4 osoby, a wszystkie wizyty będą odbywać się  z zastosowaniem reżimu sanitarnego (dystans, dezynfekcja, maseczki). Ponadto przed wejściem zostanie dokonany pomiar temperatury.

 

Czytaj więcej: Wznowienie bezpośredniej obsługi Klienta

Złap pisaka, zaprojektuj pluszaka i wygraj Fiata 500 - konkurs trwa

konkurs

Konkurs trwa, a hulajnoga Fiat 500 już czeka na autora najciekawszej pracy. Oryginalność i wykonanie projektów zachwyca, więc prezentujemy dotychczasowe pomysły uczniów.

Hyzio, Szuwarek, Zasuwek czy Wodniś? Oto wesoła gromadka, która walczy o tytuł Maskotki Sosnowieckich Wodociągów S.A. w konkursie „Złap pisaka, zaprojektuj pluszaka”. Przedstawiamy niebanalne i kreatywne prace nadesłane przez małych artystów. Młodzi twórcy bardzo trafnie ujęli temat konkursu, a ich prace w pełni odzwierciedlają charakter działalności przedsiębiorstwa.

 

Czytaj więcej: Złap pisaka, zaprojektuj pluszaka i wygraj Fiata 500 - konkurs trwa

Miasto rozdaje darmowe maseczki

22 stałe i kilkanaście mobilnych punktów. Od piątku Miasto rozpoczyna kolejną podczas pandemii akcję rozdawania darmowych maseczek wśród mieszkańców Sosnowca. Do sosnowiczan trafi blisko 800 tysięcy maseczek.
 
Mobilne punkt wystartują już w piątek 9 kwietnia. Strażnicy Miejscy oraz  Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej Sosnowiec Cieśle będą czekali na mieszkańców m.in.: przy ulicy Baczyńskiego, Słonecznej, Saturnowskiej, Podjazdowej, Moniuszki, Hallera, Lotników, Żytniej i Będzińskiej. –  Bardzo proszę o dokładnie sprawdzenie lokalizacji i godziny w której mobilne punkty będą dostępne. Mobilne punkty będą działały również w sobotę – podkreśla  Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.
 

Czytaj więcej: Miasto rozdaje darmowe maseczki

Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021

Narodowy Spis Ludności

Dlaczego spis powszechny jest ważny dla nas wszystkich?

Bo jego wyniki pozwalają odpowiadać na nasze potrzeby na poziomie lokalnym i globalnym. Stanowią wyznacznik dla tworzenia budżetów przez samorządy oraz  podstawę określania wysokości subwencji państwowych czy dotacji dla gmin i województw.

Wyniki uzyskane ze Spisu powszechnego wykorzystywane są przez kluczowe resorty do planowania działań w zakresie oświaty, ochrony zdrowia, polityki żywnościowej, finansów, zagospodarowania przestrzennego, potrzeb mieszkaniowych czy gospodarki wodno- ściekowej.

 

Czytaj więcej: Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021