Ruszyły prace na osiedlu Bór

Zaledwie kilka tygodni minęło od podpisania umowy pomiędzy Sosnowieckimi Wodociągami, Miastem i wykonawcą na roboty budowlane związane z ułożeniem sieci kanalizacji sanitarnej, deszczowej i wodociągowej w rejonie osiedla Bór w Sosnowcu, a już widać pierwsze efekty prac. 

Wykonawca rozpoczął roboty w rejonie ulic Przyjaźni oraz Orkana, gdzie zostały przygotowane wykopy w których zostanie ułożona kanalizacja sanitarna. Podobny zakres prac ruszy 26 marca w ciągu ulicy Białej Przemszy. Inwestycja wiąże się z chwilowymi utrudnieniami w ruchu i objazdami.

W sumie nowa sieć kanalizacji sanitarnej w rejonie osiedla Bór będzie liczyła 3,3 km i powstanie w ulicach Wasilewskiego, Wasilewskiego boczna, Orkana, Gajowa, Przyjaźni, Sarnia, Szczęsna, Junacka, Junacka boczna, Długa-boczna, Biała Przemsza.

Mieszkańcy mogą też obserwować budowę tłoczni ścieków, która powstaje za linią zabudowań w miejscu dawnego koryta rzeki.
Elementem projektu jest także budowa dwóch kilometrów sieci kanalizacji deszczowej (ul. Wasilewskiego, Wasilewskiego boczna, Junacka boczna, Biała Przemsza) oraz zbiornika retencyjnego dla wód odpadowych.

Cała inwestycja będzie kosztowała 14 mln zł i będzie gotowa w lutym 2019 roku. Projekt jest częścią większego zadania „Gospodarka wodno-ściekowa w Sosnowcu – Etap III”, który uzyskał 41,5 mln zł dofinansowania na realizację trzech inwestycji.

Warto wspomnieć, że w rejonie Boru poza projektem, który otrzymał dofinansowania będzie realizowana przebudowa sieci wodociągowej na długości blisko  3,7 km (ul. Wasilewskiego, Wasilewskiego boczna, Orkana, Gajowa, Przyjaźni, Sarnia, Szczęsna, Junacka,  Długa-boczna, Biała Przemsza).

zdjecia Bor 1zdjecia Bor 1zdjecia Bor 1